PodoCALL Therapy

W powietrzu coraz wyraźniej czuć wiosnę. To niewątpliwy sygnał rozpoczęcia sezonu pielęgnacji stóp. W związku z budową skóry na stopach i specyfiką zmian, które się na nich pojawiają, pielęgnacja ta powinna być przemyślana i wysoce specjalistyczna.

NASZE PRODUKTY UŻYTE PODCZAS ZABIEGU

ODPRĘŻAJĄCA SÓL DO KĄPIELI STÓP

kup teraz

ŻEL GŁĘBOKO ZMIĘKCZAJĄCY ZROGOWACENIA

kup teraz

KREM NAWILŻAJĄCO-ODBUDOWUJĄCY DO STÓP

kup teraz

Ze względu na to, że na naszych stopach spoczywa ciężar naszego ciała (i wszystkich rzeczy, które nosimy), skóra na stopach ma inną budowę niż na reszcie ciała. Jest zdecydowanie grubsza, ma około 4–5mm. Ze względu na potrzebę zachowania przyczepności i funkcje termoregulacyjną jest wyposażona w liczne gruczoły potowe i nie ma na niej gruczołów łojowych. Aby mogła zachować elastyczność, musi być więc grubsza. Naskórek jest mocno rozbudowany i pod wpływem czynników mechanicznych czy deformacji ulega nierównomiernym pogrubieniom. Tkanka podskórna na stopach również jest nierównomiernie rozłożona, jest jej więcej w miejscach silniejszego nacisku.

Hiperkeratoza to nadmierne rogowacenie warstwy rogowej naskórka. Przyczyną nadmiernego rogowacenia są czynniki drażniące:
MECHANICZNE mogą to być m.in.: ucisk, tarcie, nabyte deformacje w budowie,
TERMICZNE – oparzenia poprzez tarcie, niewygodne obuwie lub odmrożenia,
CHEMICZNE – nieprawidłowa pielęgnacja (np. samodzielne złuszczanie), nadmierna higiena, oraz czynniki takie jak: wrodzone skłonności genetyczne i deformacje, choroby (zaburzenia rogowacenia), niewłaściwe używanie narzędzi rotacyjnych, infekcje i obecność ciał obcych.

Na skutek czynnika drażniącego zwiększa się produkcja komórek w warstwie podstawnej naskórka oraz zagęszczenie korneocytów w warstwie rogowej.

Callus (modzel) to jeden z rodzajów hiperkeratoz. Powstaje na tzw. wyniosłościach kostnych wskutek ucisku i tarcia. Callusy najczęściej występują na pięcie, palcach stóp, bocznej krawędzi oraz przodostopiu. Mogą jednak pojawić się także na innych częściach ciała.

Eksperci Labolatorium Naukowego Bielenda Professional opracowali kompleksowy program terapeutyczny PodoCALL Therapy, dzięki któremu bezpiecznie i skutecznie rozwiążemy problem callusów.

Siła działania zabiegu PodoCALL Therapy oparta jest na doskonałych zmiękczających właściwościach wodorotlenku potasu. Jest to bezpieczny składnik o skutecznym i udowodnionym działaniu. Zmiękcza skórę, usuwa zgrubienia i zrogowacenia, ma właściwości keratolityczne. Wodorotlenek potasu jest najlepiej znanym i przebadanym składnikiem o udowodnionym działaniu na zrogowacenia i callusy. Jony OH- z Wodorotlenku potasu mają ukierunkowane działanie na zrogowacenia, rozluźniając połączenia międzykomórkowe i ułatwiając usunięcie nagromadzonego naskórka. Dodatkowo w preparacie użyto dwóch doskonale znanych substancji pomocniczych o potwierdzonym działaniu – kwasu salicylowego i mlekowego.

Na serię PodoCALL Therapy składają się 4 specjalistyczne preparaty. Odprężająca sól do stóp z mocznikiem, chlorkiem magnezu, ekstraktem z szałwii lekarskiej i ekstraktem z korzenia prawoślazu. Zmiękcza, odpręża i odświeża skórę stóp oraz przygotowuje ją do zabiegu pedicure.

Żel głęboko zmiękczający zrogowacenia z wodorotlenkiem potasu i kwasami salicylowym i  mlekowym jest oparty na formule pozwalającej na absorbcję wilgoci i zapewniającej zrogowaciałej skórze komfort podczas zabiegu. Gwarantuje dłuższą ciągłą pracę z preparatem podczas jednego zabiegu. Umożliwia precyzyjne nakładanie jedynie w miejscach zmienionych.

Krem na zakończenie zabiegu, zarówno w wersji w gabinetowej, jak i domowej przepełniony jest bogactwem regeneracyjnych składników: mocznik, lanolina, ekstrakt z szałwii lekarskiej, pantenol, alantoina. Gwarantuje on doskonałą odbudowę skóry stóp, zapobiega pęknięciom i powstawaniu nowych hiperkeratoz.

Marzenie o pięknej skórze stóp stało się rzeczywistością!

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz