Reti-Vit C

Witaminy w służbie nowoczesnej pielęgnacji. Główną przyczyną starzenia się skóry jest fakt, że wraz z wiekiem procesy rozkładu zaczynają dominować nad procesami odnowy. W efekcie pojawiają się zmiany w strukturze naskórka i skóry właściwej. Z wiekiem pojawią się również przebarwienia, plamy posłoneczne, a koloryt skóry staje się mniej jednolity.

Na procesy degradacji skóry ma również wpływ stres oksydacyjny. Uszkadza on system metaboliczny komórek i zaburza ich zdolność do właściwego przyswajania tlenu oraz substancji odżywczych, co prowadzi do niszczenia w komórkach DNA, białek i lipidów. Skuteczną bronią w walce ze starzeniem się skóry, przebarwieniami i skutkami stresu oksydacyjnego są witaminy A, C i E nazywane witaminami młodości.

Wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnej pielęgnacji gabinetowej oraz współczesnym problemom kobiecej skóry, Bielenda Professional stworzyła zabieg odmładzająco-rozświetlający o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Reti-Vit C [Ascorbic-VC] wykorzystuje moc witamin A, C, E. Mając świadomość zależności między formułą preparatu a jego aktywnością, eksperci laboratorium naukowego marki stworzyli kosmetyki zawierające maksymalne dopuszczalne i bezpieczne stężenia składników oraz ich najbardziej aktywne i stabilne formy.

Witamina A w formie biosfer retinolu tworzy unikalny system kontrolowanego przenikania składników aktywnych w głąb skóry. Zapewnia to precyzyjne dotarcie do określonych komórek, w których następuje stopniowe uwalnianie substancji. Aktywne przenikanie oraz kontrolowane uwalnianie pozwala na większą skuteczność działania składnika w komórce skóry.

Witamina C w formie Ascorbic-VC to aktualnie najstabilniejsza forma witaminy C – rozpuszczalna w wodzie, co gwarantuje większą stabilność termiczną i odporność na światło. Jest ona metabolizowana przez organizm ludzki w taki sam sposób, jak kwas l-askorbinowy i charakteryzuje się najwyższą zawartość procentową witaminy C w stosunku do innych pochodnych. Rozjaśnia skórę i redukuje przebarwienia, stymuluje syntezę kolagenu, ma silne własności antyoksydacyjne, chroni DNA komórek i działa przeciwzapalnie.

Dodatkowo zastosowanie w preparatach Bielenda Professional Reti-Vit C [Ascorbic-VC] witaminy E sprawia, że mamy do dyspozycji jeden z najsilniejszych kompleksów antyoksydacyjnych. Specjalistyczne formuły wykorzystują inteligentną, przełomową technologię epidermalnego transportu w postaci peptydowej kapsuły C-5 C. Cykliczny peptyd to unikalny peptyd nowej generacji, który w sposób inteligentny naśladuje naturalne procesy regeneracyjne i komunikacyjne skóry oraz przyspiesza cykl jej odnowy. Odpowiada za transmisję sygnałów pomiędzy komórkami skóry i naskórkiem. Cykliczny peptyd (C-5 C) posiada właściwości spowalniające starzenie się skóry poprzez redukcję zmarszczek, zwiększenie jędrności i poprawę elastyczności. Całościowe efekty zabiegu wzmacnia włączenie do procedury urządzenia 2w1 Mini RF + mezoterapia bezigłowa.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz

Najpopularniejsze wpisy

Sorry. No data so far.