DEMAKIJAŻ

Istota prawidłowej pielęgnacji przed przystąpieniem do zabiegu kosmetycznego. Oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu jest podstawowym i niezwykle istotnym etapem, który wykonujemy przed każdym zabiegiem pielęgnacyjnym. Ma na celu usunięcie nie tylko makijażu, ale wszelakich zanieczyszczeń, potu oraz zrogowaciałego naskórka nagromadzonego przez cały dzień.

Podstawowym elementem właściwego wykonania demakijażu jest odpowiednia kolejność poszczególnych czynności oraz staranny dobór kosmetyków. Przed rozpoczęciem demakijażu należy zabezpieczyć włosy opaską
zabiegową. Bardzo istotne jest to, aby demakijaż wykonywać delikatnie, bez mocnego pocierania, które mogłoby spowodować podrażnienia i zaczerwienienia.

Pierwszym etapem oczyszczenia twarzy jest użycie Dwufazowego płynu do demakijażu oczu i ust, który przed zastosowaniem należy wstrząsnąć, aby połączyć dwie fazy – wodną, która eliminuje podrażnienia delikatnej skóry wokół oczu oraz fazy oleistej, która ma za zadanie usunąć wodoodporny makijaż. Połączone fazy należy wylać na płatek kosmetyczny i przyłożyć do oczu. Lekko przytrzymując, wykonując ruch pulsacyjny, pozostawić na około 30 sekund. Następnie bardzo delikatnie rozpocząć usuwanie tuszu do rzęs w pozycji z góry do dołu oraz przesuwać płatek kosmetyczny od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Czynność należy powtarzać do momentu aż kolejny wykorzystany płatek pozostanie czysty. W celu wykonania demakijażu ust płatek kosmetyczny nasączamy również Dwufazowym płynem do demakijażu oczu i usta, a następnie delikatnie go dociskamy. Delikatnym, ale zdecydowanym ruchem usuwamy pomadkę w pierwszej kolejności z wargi dolnej, a następnie z wargi górnej.

W zależności od stanu i rodzaju skóry demakijaż twarzy, szyi i dekoltu możemy wykonać Satynowym mleczkiem lub Antybakteryjnym żelem do demakijażu. Mleczko albo żel aplikujemy bezpośrednio w zgięcie dłoni i delikatnie podgrzewamy rozcierając. Preparat rozprowadzamy kolistymi ruchami, a także ruchami głaskania kolejno na dekolcie, szyi oraz twarzy.

Następnie delikatnie usuwamy preparat za pomocą płatków kosmetycznych bądź chusty uprzednio nasączonych ciepłą wodą. Czynność powtarzamy do momentu, aż kolejny zużyty płatek lub chusta pozostaną czyste. W celu przywrócenia skórze naturalnego pH oraz ściągnięcia porów aplikujemy na płatek kosmetyczny Satynowy lub Antybakteryjny tonik.

Osobom posiadającym cerę wrażliwą oraz suchą należy zalecić wykonanie demakijażu płynem micelarnym, który w swoim składzie zawiera micele – cząsteczki zawieszone w roztworze wodnym. Zewnętrzne cząsteczki miceli posiadają właściwości hydrofilowe, czyli przyciągają wodę. Natomiast te z wnętrza miceli są hydrofobowe i ją odpychają, dobrze łącząc się z tłuszczami. Dlatego płyn micelarny świetnie radzi sobie ze zmyciem cząsteczek lipofilowych oraz hydrofilowych. Nie obciąża, ani nie podrażnia skóry, jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej i suchej skórze.

Pamiętajmy zatem, że demakijaż jest niezwykle istotnym elementem codziennej pielęgnacji skóry, który pozwoli nam cieszyć się jej świeżym i zdrowym wyglądem.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz

Najpopularniejsze wpisy

Sorry. No data so far.