Algowe ABC

Wyjątkowe działanie alg na skórę doceniano już w starożytności. Szczególnie popularne były w krajach Dalekiego Wschodu. Już wtedy w postaci okładów błotnych stosowane były na twarz i ciało w celu poprawy kondycji skóry. Ta metoda z powodzeniem stosowana jest do dziś, a wiele naszych klientek nie wyobraża sobie zabiegu, który nie będzie zakończony błogim relaksem pod przyjemnie chłodną maską algową. Co takiego mają nam do zaoferowania te najprostsze i najstarsze ewolucyjnie rośliny, że tak je doceniamy zarówno w kosmetologii, jak i dietetyce?

Graj w zielone!

Obie należą do grupy alg zielonych – najczęściej wykorzystywanych w kosmetyce. Zawierają bowiem doskonale przyswajalną postać mikroelementów (brom, jod, wapń, żelazo, miedź, magnez i mangan). Dobrze penetrują warstwę rogową naskórka i, co ważne, odpowiadają potrzebom każdego typu skóry: normalizują funkcje gruczołów łojowych, wzmacniają naczynia krwionośne, regulują metabolizm komórek skóry oraz chronią przed wolnymi rodnikami. Regulują też melanogenezę. Obie też zawierają NNKT, kwasy nukleinowe (RNA i DNA), białka (60–70 proc.). Mają wszystkie znane witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz A. Zawierają również niezbędny błonnik oraz chlorofil, kwas alginowy, D-mannitol i sorbitol.

Jej wysokość chlorella

Ważnym i ciekawym składnikiem chlorelli jest CGF (Chlorella Growth Factor) – czynnik wzrostu chlorella. Jaką korzyść zapewnia skórze? Nawilżenie, doskonałe wygładzenie oraz regenerację, czyli wszystko to, co leży u podstaw działania odmładzającego i przeciwzmarszczkowego. Do tego poprawa kolorytu i wyraźne obkurczenie naczynek, a także działanie bakteriostatyczne i łagodzące. Ale to nie wszystko! Świetnie ujędrniają, detoksykują skórę, działają wyszczuplająco oraz antycellulitowo. A przy wszystkich swoich zaletach są też gwarancją relaksu i głębokiego odprężenia naszego organizmu. To dlatego stały się niezastąpione w ośrodkach spa.

Algi w roli głównej

Różnorodność, bogactwo w minerały oraz świetna przyswajalność decydują o możliwości dopasowania odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego z algami w roli głównej do każdego rodzaju cery. To właśnie klucz do sukcesu, jaki niewątpliwie odniosły i wciąż odnoszą algi w kosmetyce oraz spa. W postaci serum, maski, kremu, ampułki lub koncentratu wspierają nas w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Nie brak też suplementów i nutrikosmetyków na bazie alg, które doskonale odżywiają organizm, wspomagają naturalne procesy naprawcze i pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. Warto dodać, że naukowcy, szczególnie z zakresu biotechnologii oraz medycyny, wciąż badają ich właściwości. Być może za kilka lat odkryją kolejne „supermoce” alg, które zapewnią nam gwarancję wiecznej młodości.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz

Najpopularniejsze wpisy

Sorry. No data so far.