Algowe ABC

Wyjątkowe działanie alg na skórę doceniano już w starożytności. Szczególnie popularne były w krajach Dalekiego Wschodu. Już wtedy w postaci okładów błotnych stosowane były na twarz i ciało w celu poprawy kondycji skóry. Ta metoda z powodzeniem stosowana jest do dziś, a wiele naszych klientek nie wyobraża sobie zabiegu, który nie będzie zakończony błogim relaksem pod przyjemnie chłodną maską algową. Co takiego mają nam do zaoferowania te najprostsze i najstarsze ewolucyjnie rośliny, że tak je doceniamy zarówno w kosmetologii, jak i dietetyce?

Graj w zielone!

Obie należą do grupy alg zielonych – najczęściej wykorzystywanych w kosmetyce. Zawierają bowiem doskonale przyswajalną postać mikroelementów (brom, jod, wapń, żelazo, miedź, magnez i mangan). Dobrze penetrują warstwę rogową naskórka i, co ważne, odpowiadają potrzebom każdego typu skóry: normalizują funkcje gruczołów łojowych, wzmacniają naczynia krwionośne, regulują metabolizm komórek skóry oraz chronią przed wolnymi rodnikami. Regulują też melanogenezę. Obie też zawierają NNKT, kwasy nukleinowe (RNA i DNA), białka (60–70 proc.). Mają wszystkie znane witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz A. Zawierają również niezbędny błonnik oraz chlorofil, kwas alginowy, D-mannitol i sorbitol.

Jej wysokość chlorella

Ważnym i ciekawym składnikiem chlorelli jest CGF (Chlorella Growth Factor) – czynnik wzrostu chlorella. Jaką korzyść zapewnia skórze? Nawilżenie, doskonałe wygładzenie oraz regenerację, czyli wszystko to, co leży u podstaw działania odmładzającego i przeciwzmarszczkowego. Do tego poprawa kolorytu i wyraźne obkurczenie naczynek, a także działanie bakteriostatyczne i łagodzące. Ale to nie wszystko! Świetnie ujędrniają, detoksykują skórę, działają wyszczuplająco oraz antycellulitowo. A przy wszystkich swoich zaletach są też gwarancją relaksu i głębokiego odprężenia naszego organizmu. To dlatego stały się niezastąpione w ośrodkach spa.

Algi w roli głównej

Różnorodność, bogactwo w minerały oraz świetna przyswajalność decydują o możliwości dopasowania odpowiedniego zabiegu pielęgnacyjnego z algami w roli głównej do każdego rodzaju cery. To właśnie klucz do sukcesu, jaki niewątpliwie odniosły i wciąż odnoszą algi w kosmetyce oraz spa. W postaci serum, maski, kremu, ampułki lub koncentratu wspierają nas w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Nie brak też suplementów i nutrikosmetyków na bazie alg, które doskonale odżywiają organizm, wspomagają naturalne procesy naprawcze i pozytywnie wpływają na wygląd i kondycję skóry. Warto dodać, że naukowcy, szczególnie z zakresu biotechnologii oraz medycyny, wciąż badają ich właściwości. Być może za kilka lat odkryją kolejne „supermoce” alg, które zapewnią nam gwarancję wiecznej młodości.

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz