Zabieg depigmentacyjny o działaniu rozjaśniającym i anti-aging

Zabiegi z kwasami dają ogromne możliwości skutecznego konkurowania z procedurami estetycznymi. W Twoich rękach stają się potężnym narzędziem do walki z wieloma problemami i niedoskonałościami skóry.

NASZE PRODUKTY UŻYTE PODCZAS ZABIEGU

PRE ACID GEL FACE MASK STEP 1

kup teraz

FERULIC ACID FACE MASK STEP 2

kup teraz

TXA CREAM FACE MASK STEP 3

kup teraz

Co ważne, rezultat widoczny jest od razu po ich zastosowaniu. Nowoczesne procedury kwasowe – takie jak najnowszy zabieg Bielenda Professional Ferul-X, pozwalają nie tylko stosować efektywne stężenia pojedynczych kwasów, ale również łączyć ich różne rodzaje dla synergicznego, a więc jeszcze mocniejszego działania pielęgnacyjnego.

 

Dwa kwasy – kwas ferulowy i traneksamowy, uważane w kosmetologii za jedne z najskuteczniejszych w walce m.in. z przebarwieniami skórnymi różnego pochodzenia, stosowane były do tej pory w dwóch osobnych procedurach zabiegowych. Teraz, dzięki ekspertom marki Bielenda Professional, możliwe stało się wykonanie jednego zabiegu łączącego obie te substancje. Bielenda Professional Ferul-X jest zabiegiem całorocznym, czyli możliwym do wykonania również latem. Nie powoduje intensywnego złuszczania, zaczerwienienia, przesuszenia czy uczucia nadmiernego napięcia skóry, które dla wielu osób są ograniczeniem przy poddawaniu się tego typu terapiom. Ten istotny atut zabiegu to zasługa m.in. wyjątkowej, 3-etapowej procedury tzw. layeringu (nakładania warstwowego, bez zmywania) poszczególnych preparatów kwasowych.

Kwas ferulowy jest antyoksydantem silniejszym niż witamina C. Spowalnia procesy starzenia się skóry, wynikające z działania niekorzystnych czynników, takich jak m.in. promieniowanie UV, smog, stres, używki oraz niewłaściwa dieta. Przyczyniają się one do powstawania wolnych rodników, prowadzących do uszkodzeń DNA, a w konsekwencji do przyspieszonego starzenia się skóry i całego organizmu. Kwas ferulowy rozjaśnia już istniejące przebarwienia oraz, poprzez kontrolę aktywności tyrozynazy, zapobiega powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych. Dodatkowo bardzo dobrze nawilża skórę, pobudza syntezę kolagenu i elastyny. Kwas traneksamowy rozjaśnia przebarwienia skórne, mające podłoże hormonalne, posłoneczne, pozapalne i polekowe. Hamuje układ aktywacji plazminogenu, blokując wydzielanie oraz kumulowanie się melaniny w skórze. Jest łagodny i bezpieczny dla każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Łagodzi stany zapalne, redukuje zaczerwienienia, pomaga w walce z trądzikiem różowatym. Dopełnieniem formuły kwasowej jest zastosowanie dwóch komplementarnych witamin – C oraz E. Połączenie kwasu ferulowego i traneksamowego pozwoliło stworzyć nowoczesny zabieg, odpowiadający na najczęstsze problemy skóry w „miejskim środowisku”.

 

Ferul-X można zastosować w trzech obszarach. Pierwszym jest walka z przebarwieniami różnego pochodzenia, szarością cery i jej zmęczeniem, a także konieczność rozjaśnienia czy wyrównania kolorytu skóry. Drugi obszar bazuje na właściwościach kojących i łagodzących. Wycisza stany zapalne, pozwalające skórze na głęboką, naturalną regenerację. Z kolei trzeci obszar obejmuje silne działanie rewitalizujące, przeciwzmarszczkowe i antyoksydacyjne. Wszystko dla młodszego, świeżego wyglądu, wzmocnienia struktur skóry oraz jej wyraźnego ujędrnienia.

Efekty są widoczne już po jednym zabiegu. Preparaty mają świetne formuły, które pozwalają stosować zabieg nawet na wrażliwej skórze. Po jego wykonaniu skóra jest odświeżona, ma ładny, jednolity koloryt i staje się od razu bardziej napięta – podkreśla kosmetolog Marta Zielińska, Kosmetyczka Roku 2018.

ETAPY ZABIEGU:

Demakijaż i oczyszczenie skóry

1. Etap zabiegu – Pre Acid Gel Face Mask Step 1: preparat w formie żelowej. Wmasowujemy w skórę i pozostawiamy na ok. 10 minut do pełnego wchłonięcia. Nie należy zmywać. Zawiera kwas ferulowy i traneksamowy oraz kwasy migdałowy, laktobionowy i mlekowy.

2. Etap zabiegu – Ferulic Acid Face Mask Step 2: preparat o konsystencji olejowej. Wmasowujemy w skórę bezpośrednio po zakończeniu pierwszego etapu. Czekamy ok. 5 minut i nakładamy kolejny preparat. Nie zmywamy. Ampułka zawiera 12% kwasu ferulowego.

3. Etap zabiegu – TXA Cream Face Mask Step 3: preparat kremowy. Wmasowujemy do połączenia się wszystkich warstw. Pozostawiamy na skórze ok. 7 godzin. Po tym czasie zmywamy letnią wodą i Delikatną emulsją do mycia twarzy. Preparat zawiera 8% kwasu traneksamowego, 2% witamiy C, 5% witaminy E, kwas mlekowy i niacynamid.

Do pielęgnacji domowej po zabiegu, pomiędzy i po zakończonej serii zaleca się stosowanie Antyoksydacyjnego kremu nawilżająco-łagodzącego z serii Ferul-X.

 

Dodaj komentarz

avatar
wpDiscuz