Rosnąca z roku na rok ilość osób zapadających na choroby cywilizacyjne i trudności związane z ich skutecznym leczeniem pokazują bardzo wyraźnie, że organizm człowieka jest jedną, nierozerwalną całością i tylko kompleksowa terapia ma szansę odnieść pełny sukces. 

NASZE PRODUKTY UŻYTE PODCZAS ZABIEGU

DELIKATNY ŻEL MICELARNY DO DEMAKIJAŻU

kup teraz

DELIKATNY TONIK DO TWARZY

kup teraz

DELIKATNY PEELING ENZYMATYCZNY W PIANCE

kup teraz

JEDWABNY PUDER DO MASAŻU TWARZY

kup teraz

MULTIAKTYWNY RÓWNOWAŻĄCO-OCHRONNY KONCENTRAT DO TWARZY

kup teraz

RÓWNOWAŻĄCO-OCHRONNA KREMOWA MASKA W PŁACIE

kup teraz

RÓWNOWAŻĄCO-NAWILŻAJĄCY KREM DO TWARZY

kup teraz

RÓWNOWAŻĄCO-OCHRONNE SERUM MULTIAKTYWNE DO TWARZY

kup teraz

Jednym z wielu, ale bardzo obrazowym przykładem, jest wpływ działania jelita i stan jego mikrobioty na funkcjonowanie innych organów i powstawanie chorób zlokalizowanych pozajelitowo. Za burzenia w jej składzie nazywane są dysbiozą jelitową i zwiększają ryzyko rozwoju takich schorzeń jak choroby alergiczne i atopowe, trądzik, większa podatność na infekcje, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe a nawet otyłość i… depresje.Nie możemy zapominać, że poza tym, że mikrobiom jelita ma bez pośredni wpływ na stan skóry to skóra ma także własną mikrobiotę, która ze względu na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych czy choroby współistniejące, również potrzebuje naszego wsparcia. 

Do czynników najbardziej szkodliwych należą: nadmierne stosowanie antybiotyków, sterydów, środków odkażających skórę,nieprawidłowa pielęgnacja, zarówno domowa jak i gabinetowa,w tym choćby nie stosowanie tonizacji po myciu twarzy. Bardzo szkodzą również składniki kosmetyków takie jak siarczyny czy ftalany. Zaburzenie flory bakteryjnej ma wpływ na zaostrzenie się takich chorób skóry jak alergie, atopia, trądzik zwykły
i różowa
ty. Wpływa także na słabsze gojenie i regenerację skóry. Znacząco zwiększa tempo starzenia się skóry. Wspieranie mikrobioty wzmacnia i przyspiesza terapię tych chorób i dolegliwości skóryPrawidłowa mikrobiota wypiera rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych i pozwala utrzymać prawidłowe pH skóry. Co ciekawe, mikrobiom skóry różni się w zależności od lokalizacji na ciele, pH,wilgotności, temperatury, ilości dostarczanego światła słonecznego, wieku, płci czy poziomu hormonów. Tych czynników jest tak wiele, że można zaryzykować twierdzenie, że mikrobiom skóry jest tak samo wyjątkowy dla człowieka jak choćby linie papilarne. Warto też wspomnieć, że o mikrobiocie skóry mówimy nie tylko w kontekście naskórka, ale także skóry właściwej i tkanki podskórnej. 

Mając świadomość wyjątkowości mikrobioty i jej ogromnego wpływu na zdrowie i kondycję skóry, eksperci Laboratorium Na ukowego Bielenda Professional stworzyli pierwszą kompleksową terapię probiotyczno‑prebiotyczną MICROBIOME Pro CareJest to zabieg równoważąco‑ochronny

Fundament jego działania stanowi Complete Biotic Formula. Jest to kompleks m.in. pre- i probiotyków otrzymanych w drodze fermentacji cukrów. Probiotyki są to wyselekcjonowane mikroorganizmy, które wykazują korzystne działanie poprzez zachowanie prawidłowej flory fizjologicznej i prawidłową immunomodulacje. Prebiotyki natomiast są to składniki pobudzające wzrost i aktywność „dobrych bakterii”, co korzystnie wpływa na zdrowie. Badania pokazują, że już samo stosowanie prebiotyków ma wpływ na namnażanie się prawidłowych mikoorganizmów, ale kompleksową i pełną odbudowę mikrobioty gwarantuje terapia jednoczesna probiotyczno‑prebiotyczna uzupełniona o składniki wzmacniające.

Probiotyczny fundament kompleksu Complete Biotic Formula stanowią bakterie z rodziny Lactobacillus. Zastosowane w linii prebiotyki to alfa‑glucooligosacharydy (alfa‑GOS) i beta‑fruktooligosacharydy (beta‑FOS). Badania pokazują, że inokulacja patogenami i dobrymi bakteriami w obecności alfa‑GOS prowadzi do stopniowego zmniejszenia ilości patogenów i stopniowego rozrostu dobrych bakterii. To znaczy, że prebiotyki działają selektywnie na odżywienie pozytywnych bakterii. Stymulują także produkcję beta‑defensyn, naturalnych substancji antybakteryjnych selektywnie działających na patogeny, a produkowanych przez naskórek. Chroni skórę poprzez wpływ na mikrobiotę, wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego, zwiększa komfort skóry, nawilża i odżywia.

Nasz specjalistyczny kompleks probiotyczno‑prebiotyczny wsparty został także mocą beta glukanu, który hamuje transepidermalną utratę wody, działa łagodząco, przyspiesza gojenie, skutecznie niweluje egzemę, zmniejsza ilość zaostrzeń i działa przeciwświądowo.

Zastosowaliśmy także składnik, który tworzy na skórze specjalny film, chroniący ją przed zanieczyszczeniami, osadzaniem metali ciężkich, ogranicza uszkodzenia mitochondrialne, ogranicza utlenianie naturalnych lipidów
i chroni przed stresem oksydacyjnym. Na linię MICROBIOME Pro Care składają się Delikatny żel micelarny do demakijażu i Delikatny tonik do twarzy, którymi wykonamy perfekcyjny demakijaż. W celu złuszczenia stosujemy Delikatny peeling enzymatyczny w piance. Zawiera on enzym keratolityczny, kwas mlekowy, beta‑glukanu
i kompleks Complete Biotic Formula. Po wykonaniu peelingu aplikujemy ampułkę z Multiaktywnym równoważąco‑ochronnym koncentratem do twarzy, zawierającą kompleks probiotyczno‑prebiotyczny oraz ultramikrocząsteczkowy kwas hialuronowy, kwas mlekowy, mleczan sodu, ekstrakt z szałwii hiszpańskiej i oczaru wirginijskiego oraz składnik, który tworzy na skórze film ochronny. Aby wzmocnić przenikalność składników aktywnych, zdecydowaliśmy się zastosować bazę kompatybilną z NMF‑em skóry.

Kolejnym etapem zabiegu jest aplikacja Równoważąco‑ochronnej maski w płacie.

Wyjątkowym produktem, który pojawił się w ofercie i dzięki któremu możemy wzbogacić zabieg o specjalistyczny masaż, jest Jedwabny puder do masażu twarzy na sucho. Pełen doskonałych składników aktywnych takich jak kompleks Complete Biotic Formula i roślinny beta glukan. Na zakończenie zabiegu proponujemy Równoważąco‑nawilżający krem do twarzy, a typowo do pielęgnacji domowej wyjątkowe serum oparte na delikatnej formulacji bogatej w szałwię hiszpańską, skwalan i oczar wirginijskim, kwas mlekowy i dobroczynną
w działaniu wodę różaną.

Dodaj komentarz

avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Kasia

Czy ta seria Bielendy jest bezpieczna do stosowania przez kobiety w ciąży?

Agnieszka Bernaś

Pani Kasiu, seria jest bezpieczna, ale nie była testowana pod tym kątem. Prosimy o przejrzenie listy składników oraz o konsultację z kosmetologiem i lekarzem prowadzącym ciążę.

wpDiscuz